SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Pečovat o cévy!


Funkci cévního systému si moc neuvědomujeme. Netušíme, jak důležitou roli sehrává v našem životě. Naše tělo má perfektně sestavenou transportní infrastrukturu, která zabezpečuje živinami každou buňku. Jakmile se céva poruší, ztratí svou funkci, svou pružnost, buňky přestanou dostávat výživu, začnou odumírat.

Srdce a cévní systém pracují velmi systematicky.

Srdce, pracující jakožto pumpa, žene okysličenou krev ke všem tělesným orgánům, i k těm nejmenším i nejvzdálenějším. Krev předá tkáním výživu a kyslík. Zpátky k srdci se vrací žilním systémem odkysličená, a proto ji srdce posílá nejprve do plic, aby se okysličila, a následně ji vrací do oběhu. A tak to jde stále dokola.

Návratu žilní krve z dolních končetin pomáhají stahy kosterního svalstva a současně napětí kůže. Spolupůsobí rytmické stlačování hlubokých žil tepnami, tlak uvnitř břicha, sací účinek hrudníku při dýchání, elasticita žilní stěny a samozřejmě poloha těla. Velkým pomocníkem jsou vnitřní žilní chlopně. V nehybném stavu jsou všechny žilní chlopně otevřené, při svalovém pohybu se chlopně uzavřou a krev je vytlačována směrem k srdci. Z toho je vidět, jak důležitý je pro cévy pohyb a jak nezdravé je pasivní stání nebo sezení, kdy vzniká především ve spodních žilách nohy tlak, dochází k nedoléhavosti až k anatomickému poškození chlopní a tento pomocný systém začíná selhávat. Krev se hromadí, žíly se rozšiřují, vidíme je na povrchu jako varixy, dochází k otokům celých končetin. Na této nedostatečnosti se dále mohou podílet různé chorobné zánětlivé změny na žilních stěnách. Svůj vliv má dědičná predispozice, velkou roli hraje během těhotenství hormon progesteron, který působí na svalovinu žilní stěny, a nezapomeňme na negativní vlivy moderní civilizace, tedy na kouření, smog, přejídání se, nadváhu, zvýšený cholesterol, homocystein, u žen užívanou hormonální antikoncepci.

Je hodně faktorů, které na žíly negativně působí, a je třeba s tím počítat, myslet na prevenci, starat se o dobrou životosprávu a svou pozornost věnovat potravním doplňkům. Vždyť dnes máme k dispozici dobře sestavené formule, které s popsanými faktory počítají.

Zde uvedu příklady:

Česnek, který je odedávna znám jako rostlina s léčivými účinky, má na lidský organismus mnohostranně příznivý vliv. Zlepšuje činnost kardiovaskulárního systému, napomáhá udržovat správnou činnost srdce , tepen a cév a přispívá k udržení normální hladiny krevního tlaku, cholesterolu, homocysteinu a tuků v krvi.

Ginkgo Biloba má velmi příznivý vliv na krevní cévy, kde působí na funkce endotelu a pomáhá uvolňovat zvýšené napětí stěny cév, čímž je rozšiřuje a zajišťuje tak dostatečné prokrvení tkání.

Gotu Kola pomáhá vyrovnávat kardiovaskulární funkce, přispívá k ochraně srdce a k udržení žilního oběhu, jeho periferním oběhu a tím i cirkulaci krve v končetinách, pomáhá při pocitu „těžkých nohou“.

Příznivě ovlivňuje činnost srdce a pomáhá udržovat pružnost a pevnost kapilár cév.
A jako koření, které již pěstovaly naše babičky na zahrádkách a za okny, je nenahraditelná.

KARDI WIN
v kombinaci s resveratrolem a moringou působí celkově na cévy a kardiovaskulární systém

Kyselina listová
Ovlivňuje zdraví krve i cév a tepen, jejich elasticitu a podporuje správné fungování srdce a normální krevní tlak.

Doporučení:
Raději preventivně užívat potravní doplněk, starat se o pohybovou aktivitu, stravování, redukci váhy, než se dopracovat k některé z těchto nemocí:
chronické žilní nedostatečnosti, křečovým žilám, žilním zánětům či bércovým vředům.

A ještě doplňující vynucená poznámka.

Dostávám do poradny stovky dotazů, jak si tazatelé mohou ovlivnit svůj zdravotní stav pomocí přírodní léčby, anebo vyhledávají naše články, avšak zde mohou dostat jen obecnou informaci.

Čtenář si tedy musí sám hledat cestu, jak si má pomoci, a buď přejde na e-shop www.symbinatur.com a zde si příslušný produkt najde, nebo může svůj dotaz napsat do poradny.

MUDr. Pavel Šácha


Podobné články

Doporučujeme

Doporučujeme

  Piperin 98,6 - Slim & Beauty

  PIPERIN Slim & Beauty oceňují zejména ženy, které mají opakovanými dietami zablokované hubnoucí mechanismy. Vysoce koncentrovaný (98

  Zjistit více

  NADH Vital

  Koenzym 1 Nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vysokou biologickou aktivitou 100% čisté = bez příměsí (barviv, konzervačních /

  Zjistit více

  CORDYCEPS – extrakt

  (genus sinensis - housenice čínská)Cordyceps je králem hub, perlou východní medicíny, pochází z vysokohorských oblastí Tibetu a Číny. O

  Zjistit více

  Organický hořčík a draslík

  Nutraceutikum - funkční doplněk HOŘČÍK pro uvolnění DRASLÍK pro energii Už vám pomohl samotný hořčík s vitamínem B6? Mož

  Zjistit více

  SlimStar

  Kdyby to tak šlo bez diet? Kdybych nebyla tak unavená? Měla silnou vůli? Nemilovala sladké? A co když zase přiberu? Většina žen touž

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

Pořádané akce

Vzhledem k současnému nařízení vlády jsou semináře a ostatní akce do odvolání zrušeny.

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbita

Lékařská poradna
Symbivita © 2021