SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Ocet z jablečné šťávy


Popisované zdravotní téma nemůže být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře, který Vás zná.

Z čerstvých jablek se vyrábí pravý ocet kvašením jejich šťávy. Má vysoký obsah minerálů. Léta se používá jako přísada do jídel i jako přírodní lék. Charakteristickou vůni způsobuje kombinace minerálů, organické hmoty a kyseliny octové. Má málo cukru a vitaminů.

Z minerálů se jedná zejména o draslík, vápník, fosfor, sodík a stopové prvky. Jablečný ocet spojuje draslík s ostatními prvky, a proto je považován za všestranný lék.

Účinky
Má svíravé účinky, které staví průjem, zvyšuje okysličování krve, zlepšuje metabolizmus a trávení, zabraňuje kazivosti zubů a rozmnožování parazitů. Může být používán lidmi, kteří mají málo žaludeční kyseliny, je vhodný pro diabetiky a pro ty, kteří musí dbát na omezený přísun sodíku.

Proti nadváze
Jablečný ocet vyhledávají hlavně lidé, které trápí nadváha. Zvyšuje hladinu kyslíku v krvi, a tím zrychluje přeměnu potravy v energii. Slyšel jsem přirovnání, že působí jako dmychadlo. V lidovém léčitelství se používají dvě lžičky jablečného octa v jedné sklenici vody ráno na lačný žaludek. Pro dosažení většího efektu se užívá před každým jídlem a je třeba se vyhýbat slaným jídlům.

Proti vypadávání vlasů
Špatný metabolizmus má někdy za následek vypadávání vlasů. Ukázalo se, že užívání jablečného octa denně po dobu několika měsíců vede k zastavení vypadávání. Jedním z důvodů pro padání vlasů je nedostatek minerálních solí, takže je potom zřejmé, jak může jablečný ocet pomoci.
Jako dobrá kombinace se jeví střídání s tolicí vojtěškou (alfalfa) a kombinací přírodních enzymů. To vše napomáhá k dobrému trávení.

- Protože se léta zabývám mikroekologií střeva, nemohu nevzpomenout nutnost osídlení střeva probiotiky.

Ocet z jablečné šťávy pomáhá také udržovat rovnováhu pH moči.

- Zásaditá moč je pozorována tam, kde je únava, senná rýma, kde jsou záněty kloubů a jiné nemoci. Zvláště při únavě v souvislosti s teplým počasím.
- Pak je doporučován jablečný ocet ve sklenici vody ráno a večer, aby došlo ke zlepšení pH moči a stavu vyčerpanosti.

Dr. Michael Sharon v knize „Komplexní výživa – správná cesta ke zdraví“ popisuje u svých pacientů pomocí jablečného octa procesy rozpouštění ledvinných kamenů.

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.


MUDr. P. ŠáchaDoporučujeme

  VITAMIN C PLUS STAR

  Doplněk stravy - antioxidační účinky - imunita - podpora tvorby kolagenu - energetický systém - snižování únavy a vyčerpání

  Zjistit více

  CINNAMON STAR

  Skořicovník podporuje funkci zažívacího systému a funkci střevního traktu. Obsahem silic, zvláště cinnamaldehydu, dále slizu a beta-si

  Zjistit více

  BARLEY STAR

  Mladý ječmen je bohatým přírodním zdrojem 18 aminokyselin, 14 minerálních látek, 12 vitaminů, vlákniny, více než 20 enzymů a další

  Zjistit více

  COENZYSTAR Q10 EXTRA+

  Koenzym Q10 je důležitý pro tvorbu energie v buňce, je nezbytný pro energetický metabolizmus a přeměnu potravin do fyziologické energie.

  Zjistit více

  L-ARGININE 500

  L-ARGININ 500 obsahuje esenciální aminokyselinu arginin, která je důležitá pro výživu a růst tkání. Je vhodný zejména pro sportovce,

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

Pořádané akce

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024