Dnešní téma je stále aktuální, diskutované, propagované, chválené, ale také neuznávané, podceňované....

Symbinatur.com - eshop s přírodními prostředky

Lékařská poradna

SYMBIVITA - Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Starat se o detoxikaci včas

Starat se o detoxikaci včas
Starat se o detoxikaci včas


Dnešní téma je stále aktuální, diskutované, propagované, chválené, ale také neuznávané, podceňované.

Pročištění organizmu - detoxikace - znamená odjedování.
Jestliže máte v těle nějaký jed = toxin, např. těžké kovy, chemikálie, mohou vám je zjistit na toxikologii. Jestliže potřebujete důkaz, pak se na laboratoř toxikologie obraťte.

Ovšem detoxikace v pojetí tohoto článku má na mysli očištění od nepřirozených látek, které do těla nepatří. A tento stav na toxikologii nezjistíte. Nemusí jít o hladinu látky - třeba olova, která je podle tabulek toxická. Na toxikologii vám řeknou: "Nejde o otravu". Přesto může člověka tato látka zatěžovat a nenápadně, postupně mu způsobovat zdravotní problémy.
A hodnoty zatížení lze jen těžko objektivně zjišťovat a podkládat důkazy.

Můžeme se orientovat nepřímými zkouškami, třeba sledováním úrovně antioxidantů - karotenoidů, můžeme zjišťovat reakci vašeho těla podle klasických biochemických hodnot, jaterních testů, funkcí ledvin apod. A pak se řídíme sledováním klinického projevu, stavu kůže, vlasů, nehtů, sliznic, celkové kondice apod.

V materiálech Dr. Peithner Prag s.r.o. se na téma detoxikace uvádí:

Žijeme ve světě plném toxinů. Každý rok se na trhu objeví nespočitatelné množství nových chemikálií, z nichž mnohé nejsou zcela testovány z hlediska jejich vlivu na lidský organizmus. Některé jsou nazývány „trvalé bioakumulativní toxiny“, které zůstávají v prostředí a našem potravinovém řetězci po dlouhou dobu (např. DDT, polychlorované bifenyly (PCB), dioxiny a změkčovadla).

Tyto exogenní toxiny zahrnují i potravinové přísady, chemické sloučeniny používané v prostředcích na hygienu těla, kouř z cigaret a další. Toxiny se kumulují v lidském organizmu, kde způsobují celou škálu problémů: od poškození imunitního systému k endokrinním poruchám, mohou napadnout nervový systém, životní orgány, buněčné dýchání, mohou ovlivňovat antioxidační reakce i povrchy sliznic. Některé toxiny mohou být dokonce kancerogenní.

V neposlední řadě je třeba vzít v úvahu i endogenní toxiny, vyprodukované jakožto konečné produkty našeho metabolizmu: např. histamin, adrenalin a mnoho dalších.
Pokud tyto toxiny nejsou vyloučeny, mohou být stejně škodlivé jako toxiny vnější.

Toxiny jsou tvořeny nejrůznějšími zdroji:
fyzikální: z počasí, hluku, elektromagnetického pole, radioaktivity, ze světelného záření, …
chemické: prach, součásti produktů každodenního používání - čisticí prostředky, insekticidy, léky, …
biologické: bakterie, houby, viry, potrava, alergeny, …
psychologické: přemíra stresu, psychosomatické potíže, …

Metabolické reakce potřebují ke svému uskutečnění vhodné prostředí, bez zátěže a vhodné pH. Pokud se nahromadí toxiny v určité části těla, přirozené chemické reakce se zpomalí a neprobíhají zcela tak, jak mají, což má za následek ovlivnění funkce celého organizmu.Tak, jak roste množství toxinů v těle, se přirozený obranný mechanizmus organizmu snižuje a také tělu vlastní schopnost detoxikace se snižuje, případně se zastaví.

Tímto vznikají nejrůznější patologie, směřující k nevratnému stadiu, kdy se stávají chronickými, degenerativními a mimo kontrolu jednotlivce (novotvary). Mnoho onemocnění, která se u člověka během života projeví, přímo souvisí s neschopností organizmu vyloučit z něho toxiny ven.

Překvapivý dotaz
Nedávno jsem dostal dotaz od mladé matky. U jejího půlročního kojence se objevil mokvavý ekzém a matka pro něj požadovala doporučení na způsob detoxikace.
Zní to hrozně. Jen si to představte - dítě má půl roku a maminka požaduje u svého dítěte odjedování!!!
Od narození žije jako v bavlnce, je kojeno, a přesto má potřebu odjedování...?

Ve své praxi nerad používám slovo detoxikace, je totiž velmi složité si jen představit, co všechno to znamená, a určitě na ni neexistuje univerzální lék či postup...
Jistě však existují prostředky, které tyto čisticí potřeby těla podporují.

Kdyby ta maminka za mnou přišla před početím a kdybych zjistil, že potřebuje detoxikaci, pak bych jí těhotenství vymlouval do té doby, než provede očistu a změní své životní návyky.

Proč?
Protože tělo má ve svém programu přímo zabudovány mechanizmy detoxikace a provádí je vlastně neustále...
Týkají se jater, ledvin, střev, lymfatického systému. Pak nejpřirozenější cesta, nejlevnější a nejbezpečnější je ta, která podporuje tyto systémy v činnosti. A pokud vznikla potřeba zvýšené detoxikace, znamená to, že je v životě něco zanedbáno, tělo je vystaveno velké expozici, jak bylo uvedeno výše od Dr. Peithnera, proto se musí provést životně zásadní kroky změny.

Játra
jsou největší detoxikační továrnou, to ona musí likvidovat alkohol, syntetické sloučeniny a též sloučeniny vznikající v těle při biochemických procesech. Takže člověk, který se chce detoxikovat, má přestat pít alkohol, kouřit, užívat chemické prostředky, má volbu, zda může nahradit chemické léky přírodními, ženy mají volbu, zda budou či nebudou užívat hormonální antikoncepci…

Pokud přestanete játra přetěžovat, učiníte tím vlastně svůj první krok k detoxikaci!
Takto odlehčená, méně zatěžovaná játra pak začnou pracovat na detoxikaci účinně sama.

A co ledviny?
Jak pijete, co pijete, kolik pijete tekutin za den? Jestliže mají ledviny něco vylučovat, potřebují k tomu pravidelně přísun vody. Detoxikaci podpoříte, pokud zvýšíte pitný režim a budete pít vodu, která se co nejvíce blíží vodě z přírody. Tedy bez chemie, bez bublinek, bez přísad, pokud možno s pH blízkým neutrální hodnotě.

Tlusté střevo
Největším detoxikačním orgánem je ovšem tlusté střevo. Položme si nyní otázku: Jak se daří vašemu střevu? Máte pravidelnou stolici? Měla by být každé ráno po probuzení… Jaká je peristaltika, jaké je složení stravy, obsahuje dost vlákniny? Je ve střevu symbióza, nebo v něm probíhají procesy kvasné a hnilobné? Velkou pozornost tedy musíte věnovat péči o střevo: úpravě stravy, dennímu režimu.

Zdravé střevo detoxikuje samo.

Lymfatický systém
vašeho těla tvoří dokonalou kanalizaci. Bez ní by žádná detoxikace nemohla probíhat.

Je závislý na svalové aktivitě. To znamená, že když se sval nehýbe, lymfa stojí a detoxikace neprobíhá. Pokud chcete detoxikovat, musíte se i hýbat.

Zlepšete uvedené poměry, pak je docela možné, že si tělo provede detoxikaci samo.

A pokud přesto chcete použít i nějaký přírodní …detox…, pak celý proces proběhne zdárně a bez komplikací. Pokud si neprovedete dokonalou přípravu na detoxikaci, pak použití detoxikačního prostředku proběhne s jistým zhoršením zdravotního stavu. Je to logické, protože se uvolněné toxiny nemohou dostat z prostoru těla ven.

Za podmínky uskutečněné přípravy (viz výše) lze hovořit o dobrém základu pro detoxikaci a lze užívat potravní doplňky, tak aby popsanému procesu pomáhaly:


Hořčík přispívá k energetickému metabolizmu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální činnosti svalů, k normální syntéze bílkovin, k normální psychické činnosti i k dělení buněk. Přispívá k neméně důležité elektrolytické rovnováze.
Káva, bílé pečivo, cukr, sladkosti všeobecně, hodně alkoholu a přemíra analgetik snižují hladinu hořčíku v těle.
Health Detox - Přírodní hořčík
HOMOCYSTEIN - HCY
LIPOSOMAL MAGNESIUM


Kurkuma (též žlutý kořen) bývá používána na Dálném východě nejen jakožto koření, nýbrž coby bolest a napětí uvolňující prostředek. Kurkuma podporuje funkci jater zejména tím, že zabraňuje hromadění tuků a usnadňuje jejich vylučování, podporuje zažívání při stravě bohaté na bílkoviny a tuky. Nejdůležitější účinná substance žlutého kořene je kurkumin, který působí pozitivně na zánětlivé procesy a podporuje pohyblivost kloubů. Kurkuma působí jako antioxidant proti volným radikálům, přispívá k udržení obranyschopnosti organizmu a pomáhá udržovat odolnost proti přecitlivělostem (alergiím). Podporuje tvorbu krve a její kvalitu, srdeční funkce a krevní oběh. Podílí se na udržení zdraví plic a zdraví horních cest dýchacích. Příznivě ovlivňuje nervový systém. Kurkuma se používá i při nechutenství, podporuje chuť k jídlu a činnost trávicího systému. Působnost kurkumy je zesílena antioxidanty - vitaminem C, betakarotenem a selenem.
LIPOSOMAL CURCUMIN WITH RESVERATROL
CURCUMA LONGA STAR


Jablečný pektin – je vláknina z dužniny jablka. Vláknina je nestravitelná část naší stravy, která nepřechází do krve a která je vylučována stolicí. Nedodává tělu ani živiny, ani kalorie. Důkladné žvýkání stravy bohaté na vlákninu má velký význam. Při tomto procesu se oddělují nestravitelné vlákniny od stravitelných živin jednak mechanicky a jednak pomocí enzymu ptyalinu, který je obsažen ve slinách v ústech a již tam začíná částečně štěpit rostlinné cukry, a tím napomáhá oddělování od molekul vlákniny. To je podstatné, protože se tak dostávají volné vlákniny hned do žaludku, a tak lze říci, že budou hned od začátku aktivní. Udržuje hladinu krevního cukru. Ve střevu může na sebe vázat škodliviny, ba dokonce bakterie a odvádět je stolicí ven. Podporuje vylučování těžkých kovů.
APPLE CIDER VINEGAR
APPLE HONEY VINEGAR STAR


Psyllium - plantago ovata (psylium husk, jitrocel blešník) podporuje zdravé trávení a střevní funkce. Usnadňuje střevní tranzit a pomáhá udržovat zdravá střeva. Při průchodu střevem do sebe vstřebá část toxických látek, odstraňuje usazeniny, pomáhá snižování hmotnosti, snižuje LDL – cholesterol. Je vhodný i v těhotenství a při obtížích s žilní pleteninou v konečníku (hemeroidy), kdy vhodně předchází příležitostné zácpě. Při užívání je potřeba psyllium zapít dostatečným množstvím vody.
PSYLLIUM STAR
Vlákniny a odolnost organizmu


Fenykl uvolňuje hladké svalstvo trávicího traktu, křeče v oblasti žaludku a střev, zlepšuje odchod plynů ze střev. Je vhodný při překyselení žaludku, má příznivý vliv na játra a ledviny, je močopudný, pro detoxikaci žádoucí.
Anýz a fenykl


Máta peprná pomáhá odstranit křeče v žaludku, povzbuzuje vylučování trávicích šťáv, působí protizánětlivě a proti nadýmání… Rovněž podporuje správnou funkci jater, slinivky břišní a žlučníku. Obsahuje silici se složkami: mentol, menthon, třísloviny, flavonoidy, kyselinu octovou a dalších ještě asi 40 užitečných látek…
Máta peprná


Květ ibišku - pomáhá udržovat zdravá střeva, tiší křeče ve střevech, působí na ledviny, odvodňuje, má také antioxidační účinek, protože květy ibišku obsahují antokyany, což jsou chemické látky, jež zlepšují fungování cév a posilují kolagen, tedy základní stavební hmotu buněk a tkání včetně cév.


Lactobacillus acidophilus - je základní probiotikum, důležité pro střevní mikroflóru, nutné pro dobré fungování ochrany střeva a vývoj imunity.
Systém Symbi - SYMBI I - Probiotikum
Systém Symbi - SYMBI II - Laktobacily
+ chlorella

Kdo se včas stará o svou „detoxikaci“, předejde mnohým těžkostem v budoucnu.


MUDr. P. Šácha
Symbinatur - Podobné články
 • Porcelán v sekretáři nebo léčení ?
 • Otrávený mozek
 • Proč se léčba nedaří III. - odblokovat stres
 • Jízda vozem, který nemá v pořádku tlumiče
 • Přínos SYMBIVITY pro nový věk
 • Soužení
 • Psychika a střevo – zdraví a nemoc
 • Rozvod a chronické nemoci
 • Příčiny nemocí
 • Progresivní postup
 • Lidské jedy vedou k poruše funkce organizmu
 • Přírodní zákony se nedají obcházet I
 • Přírodní zákony se nedají obcházet II
 • Nemoc je odsunuta do budoucnosti
 • Dobrý lék
 • Žlutá cesta k cíli
 • Příprava na detoxikaci I
 • Mantinely nemoci
 • Jak se daří bylince pod betonem ?
 • Proti proudu řeky
 • Cíl léčby
 • Chceš abych ti odpustil? Nemáš nárok!
 • Životní časová osa
 • Co jsem udělal špatně?
 • Pondělní syndrom
 • Zkažené ovoce
 • Samoléčivá schopnost těla
 • PRIORITA II
 • Kdo není připraven změnit svůj život, nemůže se uzdravit – Hippokratés
 • Budoucnost medicíny - díl první
 • Budoucnost medicíny - díl druhý
 • Nemoc a zdraví jsou v patové situaci
 • Zrcadlo nastavené nemoci
 • Poučení z chyb
 • Těsné pouto s Bohem
 • Rodina je důležitá ve zdraví i v nemoci
 • Posílení imunitního systému u zaměstnanců
 • Priorita I
 • Kdy přestřihnout pomyslnou pupečníkovou šňůru?
 • Preventivní opatření před těhotenstvím
 • Kobercový nálet antibiotik
 • Výmluvy?
 • Chemický, nebo přírodní lék?
 • Diskusní fóra
 • První bývá plán
 • Partnerské vztahy a nemoci ledvin
 • Víra tvá tě uzdraví
 • Aby se mozek ve stáří nezmenšoval
 • Potravní doplňky
 • O imunitě
 • Problém lidstva
 • SYMBIVITA
 • Satisfakce probiotik
 • Cesta k vyléčení
 • Modlitba před jídlem
 • Nestačí jen užívat léky
 • Nový život
 • Totální změna
 • Cesta zpět ke zdraví
 • Pštrosí politika
 • Tři pilíře pro úspěšné léčení nemocí
 • Budoucnost medicíny - díl třetí
 • Regulační systém mozku a spouštěcí faktory nemoci
 • Reflexní vegetativní test-DFM
 • Důmyslnost regulačního systému lidského těla
 • Homotoxíny a homotoxony
 • Tabu nad léčivými účinky bylin
 • Rovnováha života
 • Tři pravidla v praxi
 • Sledování účinku
 • Chaos v imunitě
 • Naděje
 • Jen tak mimochodem - nemoc
 • Rozhodování
 • Je lepší nemocem předcházet
 • Duchovní kapitál
 • Ohrožení zdraví stresovým myšlením
 • Napnutá struna
 • Nevyrovnanost života a porucha štítné žlázy
 • Samoléčivý proces
 • Podobenství o vytrženém kmeni stromu
 • Je možné vyhnout se péči lékařů?
 • Dostatek spánku a po zátěži relax
 • Symbinatur - Zpravodaj emailem
  Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.


  Symbinatur - Přihlášení do klubu
  Heslo:


  Symbinatur - Stálá nabídka
  KAQUN DROPS - více KAQUN DROPS
  výrobce: KAQUN
  Probiotikum pro úplné obnovení střevní mikroflóry a posílení imunitního sys...
  MORINGA & RHODIOLA - více MORINGA & RHODIOLA
  výrobce: VIANUTRA
  potravní doplněk – unikátní kombinace nejbohatšího přírodního zdroje živ...
  POTASSIUM STAR - více POTASSIUM STAR
  výrobce: STARLIFE
  Draslík je jedním z nejrozšířenějších prvků. Najdeme jej na povrchu zemské ...
  NEURODETOX - více NEURODETOX
  výrobce: Homocystein
  doplněk stravy Složení: veg. hypro. kapsle Cholin Bitartrate 250 mg, MgO 15...
  PROTECT STAR - více PROTECT STAR
  výrobce: STARLIFE
  PROTECT STAR je formule speciálně sestavená z bylin a nutrietů, vhodný pro ...
  CARNOSINE STAR - více CARNOSINE STAR
  výrobce: STARLIFE
  Karnosin je přírodní látka, biologicky aktivní peptid, tvořený 2 aminokysel...
  Symbinatur - Nejbližší semináře

  Symbinatur - Diskuzní fórum

  Symbinatur - Tiskové zprávy

  S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním naších stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie ve vašem počítači / zařízení. Nastavení cookies můžete změnit v nastavení vašeho prohlížeče.
  Zavřít

  Naše společnost je partnerem Lyoness

  O bližší informace jak využít slevový systém a výhody při Vašem nákupu v našem E-shopu, jak se registrovat a podobně, nás kontaktujte na dfm@symbinatur.com.

  Symbinatur - Nejzajímavější seriály