SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Připravte si chutné smoothie z moringy(překlad z avita.sk)
Superpotravina moringa začíná získávat stále více popularity pro svůj vysoce výživný profil, silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Vyzkoušejte náš recept na chutné a nutričně bohaté smoothie.

Suroviny:
1 banán, kousky čerstvého ananasu, voda nebo rostlinné mléko, med, čajová lžička moringy, kokos

Postup:
Suroviny rozmixujeme a nápoj posypeme kokosem.

Proč moringové smoothie?

1. Moringa je bohatým zdrojem vitaminů, minerálů a aminokyselin.
Obsahuje významné množství vitaminu A, C a E, vápník, draslík a protein.

2. Bojuje proti volným radikálům.
Antioxidanty bojují proti volným radikálům, tedy molekulám, jež způsobují oxidační stres, poškození buněk a zánět. Moringa obsahuje i antioxidanty zvané flavonoidy, polyfenoly a kyselinu askorbovou v listech, květech a semenech. Extrakty listů moringy mají podle studií vyšší antioxidační aktivitu, schopnost zachycovat radikály a vyšší inhibici oxidace lipidů, proteinů a DNA než její květy a semena.
3. Bojuje proti zánětu.
Zánět může vést k chronickým onemocněním, jako je cukrovka, dýchací problémy, kardiovaskulární onemocnění, artritida a obezita. Moringa snižuje zánět potlačením zánětlivých enzymů a proteinů v těle. Koncentrát z moringových listů tak může významně snížit zánět v buňkách.

4. Pomáhá snížit některé příznaky cukrovky.
Prášek z listů moringy byl účinný při snižování hladin lipidů a glukózy a regulování oxidačního stresu u diabetiků. To znamená, že snižuje hladinu cukru v krvi a cholesterolu a zároveň zlepšuje ochranu před poškozením buněk.

5. Chrání kardiovaskulární systém.
Prášek z listů moringy má příznivé účinky na srdce, zejména prostřednictvím kontroly hladiny krevních lipidů, prevencí tvorby plaků v arteriích a snížením hladiny cholesterolu.

6. Podporuje zdraví mozku.
Moringa podporuje zdraví mozku i jeho kognitivní funkce. Byla také testována jako podpůrná léčba Alzheimerovy choroby s příznivými výsledky. Vysoký obsah vitamínů E a C bojuje proti oxidaci, která vede k degeneraci neuronů, a zlepšuje funkci mozku. Je také schopna normalizovat neurotransmitery serotonin, dopamin a noradrenalin v mozku. Právě tyto látky hrají klíčovou roli v souvislosti s pamětí, náladami, funkcemi orgánů, reakcemi na podněty.

7. Chrání játra.
Moringa obsahuje v listech a květech vysoké koncentrace polyfenolů, které chrání játra před oxidací, toxicitou a poškozením. Játra jsou zodpovědná za detoxikaci krve, produkci žluči, metabolizmus fruktózy, metabolizmus tuků a zpracování živin. Tyto funkce může plnit pouze pomocí jaterních enzymů, takže je nezbytné, aby tyto enzymy zůstaly v normálních hladinách. Nižší hladiny jaterních enzymů mohou zhoršit schopnost jater filtrovat krev.

8. Bojuje proti infekcím.
Moringa má antibakteriální a fungicidní vlastnosti bojující proti infekcím. Je účinná proti určitým typům hub, které způsobují infekce kůže, a proti kmenům bakterií zodpovědných za infekce krve a močových cest a za zažívací problémy.
9. Smoothie z moringy má skvělou chuť!
Prášek listů se považoval za bezpečný ve studiích na lidech, dokonce i ve větších dávkách, než je obvyklé. Prášek má jemnou příchuť. Zkuste otevřít dvě kapsle (denní dávku 620 mg), prášek přimíchejte do smoothie nebo posypte salát.

Potravní doplňky nenahrazují pestrou stravu a zdravý životní styl.

Zdroje: https://www.mindbodygreen.com

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.


Překlad pro SYMBIVITU: PhDr. P. ŠáchováDoporučujeme

  GLUTATHION LIPOSOMAL PLUS

  Glutathion, nejsilnější antioxidant lidského těla v tekuté, liposomální formě. Král antioxidantů: Glutathion je životně důležit

  Zjistit více

  PROBIOTIKA PLUS VLÁKNINA

  Probiotika obohacená o rozpustnou vlákninu inulinu, která plní funkci probiotik. Popis: Přispívá k normální funkci střevního traktu

  Zjistit více

  VITAMIN C LIPOSOMAL PLUS

  Vitamín C v liposomální tekuté formě. Potravní doplněk - 1000 mg tekutého vitaminu v jedné dávce = 10 ml Klíčové charakteris

  Zjistit více

  SUPER VITAMIN C

  Vitamin C je obsažen v různých druzích zeleniny a v citrusových plodech. Výborným zdrojem jsou šípky a často výrobci vitaminu C použí

  Zjistit více

  MAGNESIUM LIPOSOMAL PLUS

  liposomální hořčík Liposomální forma umožňuje rychlé rozpuštění a vstřebání minerální látky v organizmu. Jedna dávka (10 ml

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbita

Lékařská poradna
Symbivita © 2021