SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Ocet z jablečné šťávy


Popisované zdravotní téma nemůže být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře, který Vás zná.

Z čerstvých jablek se vyrábí pravý ocet kvašením jejich šťávy. Má vysoký obsah minerálů. Léta se používá jako přísada do jídel i jako přírodní lék. Charakteristickou vůni způsobuje kombinace minerálů, organické hmoty a kyseliny octové. Má málo cukru a vitaminů.

Z minerálů se jedná zejména o draslík, vápník, fosfor, sodík a stopové prvky. Jablečný ocet spojuje draslík s ostatními prvky, a proto je považován za všestranný lék.

Účinky
Má svíravé účinky, které staví průjem, zvyšuje okysličování krve, zlepšuje metabolizmus a trávení, zabraňuje kazivosti zubů a rozmnožování parazitů. Může být používán lidmi, kteří mají málo žaludeční kyseliny, je vhodný pro diabetiky a pro ty, kteří musí dbát na omezený přísun sodíku.

Proti nadváze
Jablečný ocet vyhledávají hlavně lidé, které trápí nadváha. Zvyšuje hladinu kyslíku v krvi, a tím zrychluje přeměnu potravy v energii. Slyšel jsem přirovnání, že působí jako dmychadlo. V lidovém léčitelství se používají dvě lžičky jablečného octa v jedné sklenici vody ráno na lačný žaludek. Pro dosažení většího efektu se užívá před každým jídlem a je třeba se vyhýbat slaným jídlům.

Proti vypadávání vlasů
Špatný metabolizmus má někdy za následek vypadávání vlasů. Ukázalo se, že užívání jablečného octa denně po dobu několika měsíců vede k zastavení vypadávání. Jedním z důvodů pro padání vlasů je nedostatek minerálních solí, takže je potom zřejmé, jak může jablečný ocet pomoci.
Jako dobrá kombinace se jeví střídání s tolicí vojtěškou (alfalfa) a kombinací přírodních enzymů. To vše napomáhá k dobrému trávení.

- Protože se léta zabývám mikroekologií střeva, nemohu nevzpomenout nutnost osídlení střeva probiotiky.

Ocet z jablečné šťávy pomáhá také udržovat rovnováhu pH moči.

- Zásaditá moč je pozorována tam, kde je únava, senná rýma, kde jsou záněty kloubů a jiné nemoci. Zvláště při únavě v souvislosti s teplým počasím.
- Pak je doporučován jablečný ocet ve sklenici vody ráno a večer, aby došlo ke zlepšení pH moči a stavu vyčerpanosti.

Dr. Michael Sharon v knize „Komplexní výživa – správná cesta ke zdraví“ popisuje u svých pacientů pomocí jablečného octa procesy rozpouštění ledvinných kamenů.

Pro konkrétní dotazy na dané téma je připravena poradna.


MUDr. P. ŠáchaDoporučujeme

  LECITHIN 500 STAR

  Potravní doplněk Lecitin je stavebním prvkem buněčných stěn a membrán všech buněk v lidském těle. Jeho dostatek podporuje základní

  Zjistit více

  FIBER STAR

  Doporučené dávkování 2 tablety ráno a 4 tablety večer. Nutno zapít alespoň půl litrem vody. Složení

  Zjistit více

  PERILLYL STAR

  Perilla frutescens je čínská léčivá bylina, jejíž výtažek se v tamní tradiční medicíně používal odedávna proti přecitlivělosti

  Zjistit více

  SPIRULINE STAR

  SPIRULINE STAR obsahuje vlákninu, spireina a vitamin C. Spirulina je mikroskopická vodní řasa, která je významným zdrojem proteinů, karot

  Zjistit více

  HMB STAR

  Doplněk stravy Nárůst svalové hmoty, zvýšení svalové síly a zmenšení množství podkožního tuku (SUPER!!!) HMB STAR obsahuje de

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

Pořádané akce

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbivita

Lékařská poradna
Symbivita © 2024