SYMBIVITA

-

Lékařská poradna

Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Moringa–strom života


Moringa Oleifera je strom rostoucí zejména v Africe, Jižní Americe a v Indii. Krásný svým zjevem a jedinečný tím, co nabízí. Jednotlivé části Moringy se už odpradávna využívají k různým účel. V současnosti se ve světě realizuje mnoho studií, s cílem potvrdit možnosti jejího využití i vědecky. Zajímavé výsledky přinášejí hlavně studie zaměřené na využití Moringy při řešení problémů s podvýživou v zaostalých oblastech Afriky.

Pro lékařské účely se využívají listy, květy, lusky, semínka, kůra, pryskyřice, kořeny.

Už ve starověku, v dobách, kdy se informace nešířily tak rychle jako dnes, využívali lidé Moringu v různých koutech světa, vzdálených od sebe tisíce kilometrů. Její bohatství a přínos pro člověka musely být na těchto místech objeveny nezávisle na sobě. A to je nepřímý důkaz její skutečné hodnoty.

Nesporně stojí za to, věnovat jí pozornost, aby i dnes člověk mohl naplno zúročit její bohatství.

V listech Moringy se skrývá několikanásobně více živin než ve stejném množství jiných všeobecně známých přírodních zdrojů, které jsou běžnou součástí naší stravy. Jen pro srovnání:
25-krát více železa než špenát,
17-krát více vápníku než mléko,
15-krát více draslíku než banány,
10-krát více vitaminu C než červené hrozny,
9-krát více proteinu než jogurt.

Moringa na každý den
Žijeme v době, jejíž tempo klade vysoké nároky na naši fyzickou i psychickou kondici. Všude slyšíme a čteme o potřebě zdravého životního stylu. Vyvážená a nutričně bohatá strava je jen jednou z jeho součástí, ale s jistotou o ní můžeme hovořit jako o jejím základním stavebním kameni. Jen si zkuste představit, jak byste byli schopni tělu dopřát dostatek pohybu, kdybyste mu nedodali potřebnou energii.

Mohlo by se zdát, že celoroční dostupnost potravin všeho druhu nám dnes vytváří podmínky, abychom se stravovali zdravěji než kdykoliv předtím. Zda je to pravda, je předmětem mnohých polemik, ale i odborných diskusí. Zvykli jsme si na chutné potraviny, ale za pěkným vzhledem a plnou chutí dosaženou chemií se často skrývá prázdný obsah.

Proto musíme často našemu tělu potřebné živiny dodávat jiným způsobem.

Listy Moringy jsou jedním z nutričně nejbohatších rostlinných zdrojů a jediným, který obsahuje všechny pro člověka potřebné esenciální aminokyseliny. Právem si získaly přívlastek superpotravina.

Živiny v nich obsažené zabezpečují správné fungování stovek biochemických reakcí, které nonstop probíhají v našem těle. Mnohé z nich působí jako antioxidanty a pomáhají nám zbavovat se škodlivých látek. Aminokyseliny jsou nevyhnutné pro růst a obnovu buněk. Chlorofyl obsažený v zelených listech přispívá k tvorbě hemoglobinu.

Moringa pomáhá našemu organismu posilnit jeho přirozenou obranyschopnost a v době nemoci nám dodá sílu, kterou potřebujeme k jejímu překonání.

Příznivě působí i na vzhled naší pokožky a vlasů.

Pravidelné užívání Moringy má za následek, že máme více energie, cítíme se mladší a vitálnější a celkově lépe vypadáme. A protože v našem těle všechno se vším souvisí, určitě to přispěje k lepší psychické pohodě.
Zdroj: www.avitainternational.com


A ještě doplňující poznámka.

Čtenář si musí sám hledat cestu, jak si má pomoci, a buď přejde na e-shop www.symbinatur.com a zde si příslušný produkt najde, nebo může svůj dotaz napsat do poradny.

MUDr. Pavel Šácha


Doporučujeme

  VITAMIN C LIPOSOMAL PLUS

  Vitamín C v liposomální tekuté formě. Potravní doplněk - 1000 mg tekutého vitaminu v jedné dávce = 10 ml Klíčové charakteris

  Zjistit více

  OMEGA 3 PLUS

  Výživový doplněk - nenasycené mastné kyseliny z lněného oleje. Klíčové charakteristiky: obohacení stravy přírodními nenasycený

  Zjistit více

  CURCUMIN LIPOSOMAL PLUS

  potravní doplněk antioxidant kurkumin z kurkumy v tekuté liposomální formě Jedna denní dávka obsahuje: kurkumin - 2 g fosfolipidy - 13

  Zjistit více

  JOY FLEX

  Výživový doplněk působící na udržení zdravých svalů, kostí a kloubních chrupavek. - Přírodní báze - Širokospektrální ú

  Zjistit více

  MORINGA PREMIUM

  Superpotravina, 100% sušina z listů moringy olejodárné v BIO kvalitě, přírodní zdroj vitaminů, minerálů a stopových prvků, výhodné

  Zjistit více

Zpravodaj emailem

Zadejte svou emailovou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.

Naše blogy

MUDr. P. Šácha
Nikolčice 316, 691 71
dfm(zavináč)symbinatur.com
Lékařská poradna - obecná
Lékařská poradna - privátní

Symbita

Lékařská poradna
Symbivita © 2021