Téma pro diskuzní fórum. Článek obsahuje velmi zajímavé informace, které korespondují s filozofií Symbinatur....

Symbinatur.com - eshop s přírodními prostředky

Lékařská poradna

SYMBIVITA - Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

Červí vejce, slibná léčba Crohnovy nemoci a kolitidy, BioCure GmbH, Barsbuttel

Červí vejce, slibná léčba Crohnovy nemoci a kolitidy, BioCure GmbH, Barsbuttel
Červí vejce, slibná léčba Crohnovy nemoci a kolitidy, BioCure GmbH, Barsbuttel


Téma pro diskuzní fórum. Článek obsahuje velmi zajímavé informace, které korespondují s filozofií Symbinatur. Chtěli bychom dát možnost čtenářům, aby se k tématu vyjádřili.
Kdo má tedy zájem, může po přečtení vstoupit do našeho webového diskuzního fóra - zde.

Koktejl obsahující tisíce prasečích bičíkovců - červích vajec (Trichuris suis) se zdá být efektivní při léčbě chronických zánětlivých střevních onemocnění. Ve studii, která proběhla v USA, směs očividně pomohla pacientům trpícím Crohnovou nemocí a ulcerativní kolitidou, podle britského vědeckého žurnálu New Scientist(číslo 2442, p. 8). BioCure GmbH, dceřiná společnost BioMonde GmbH & Co., s hlavním sídlem v Barsbuttel, blízko Hamburku, zamýšlí prodávat červí koktejl pod názvem TSO (Trichuris susi ova) příští měsíc. Podle firemní informace, výroba pro jednotlivé použití bude schválená ministerstvem zdravotnictví státu Schleswig-Holstein v květnu 2004.

Navíc, BioCure uzavřel dohodu s Dr. Falk Pharma GmbH (Freiburg) pro výrobu TSO pro celou Evropu. V této spojitosti, společnost bude brzy žádat evropskou agenturu pro vyhodnocení léčivých produktů (EMEA) pro evropské schválení. Následkem toho, podstatně větší studie by mohly začít během roku, zvláště v Německu. Nicméně, takové schválení pravděpodobně vezme přibližně pět let.

Podle Joel Weinstock, gastroenterologa na Universitě v Iowě, chronická zánětlivá střevní onemocnění vznikají důsledkem toho, že dnes imunitní systém je méně často konfrontován s parazity než dříve kvůli zlepšené hygieně. Jeho tým spravoval červí koktejl pro 100 dobrovolníků s Crohnovou nemocí nebo ulcerativní kolitidou. Mimořádné vysoké procento pacientů s ulcerativní kolitidou, a zvláště pacientů s Crohnovou nemocí, ohlásilo zlepšení symptomů. Žádné vedlejší účinky nebyly pozorovány. Výsledky z této studie budou zveřejněné brzy.

Červí vaječný koktejl musí být podáván dvakrát měsíčně, podle New Scientist. Prasečí bičíkovec byl vybraný protože přežije u lidí maximálně čtrnácti dní.

Weinstock vyslovil hypotézu, že lidský imunitní systém vyvine příliš silnou reakci proti parazitům kvůli méně časté infekci, což může spustit zánět. Toto je založeno na pozorování že četnost zánětlivých střevních nemocí se zvýšila drasticky v industrializovaných západních zemích za posledních 50 let se zlepšeními v hygieně. V rozvojových zemích, kde infekce s parazity jako "tape worms" (nevím jak se ten to druh parazita přeloží, pozn. překl.) jsou ještě poměrně časté, jsou tato zánětlivá onemocnění velice vzácná, podle žurnálu. Weinstock, který úspěšně testoval červí vejce před pěti lety v pilotní, bude prezentovat výsledky z jeho nové studie v konferenci v New Orleans v květnu.


Historie:

Použití kompletních biologických organismů jako muší larvy při ošetřováni ran demonstrovalo velmi překvapující a výjimečně slibné lékařské výsledky. Díky tomu, BioCure GmbH začal hledat další způsoby použití takových organismů. Společnost zkoumala nemoci které měly auru nevyléčitelnosti, a zpočátku vedly epidemiologický výzkum. Zjevně se ukázalo, že zánětlivé střevní nemoci jako Crohnova nemoc a ulcerativní kolitida se vyskytuje téměř výlučně v "vysoce vyvinutých" regionech jako Severní Amerika, Evropa, Japonsko, a Austrálie. Po detailním výzkumu se ukázalo, že uvnitř těchto regionů, 'bílé' oblasti na mapách pro Crohnovu nemoc a ulcerativní kolitidu vznikly téměř výlučně ve venkovských oblastech. Bližší pohled na data objasnil, že obyvatelstvo v těchto venkovských oblastech má mnohem větší kontakt s parazity než v industrializovaných zónách. To by mohlo být spojení mezi přímým kontaktem s parazitními organismy a nepřítomností nemocí spojovaných s oslabením imunitního systému. Pro doložení této hygienické hypotézy, začali prohledávat lékařské databanky celého světa. Profesoři Weinstock, Elliott, a Summers na Universitě v Iowě na klinice jež vedla hloubkový výzkum v této věci, a publikovaly jejich počáteční výsledky. Toto vedlo k velmi blízké spolupráci mezi BioCure GmbH a univerzitou Iowa. V spolupráci s profesorem Joe Urban výzkumného oddělení US ministerstva zemědělství, vybrali parazita Tricuris suis, který je lékařsky neškodný k jeho hostiteli a je neschopný reprodukovat se v lidském hostiteli. Proces byl vyvinutý pro kontrolované získávání vajíček tohoto cizopasníka který by mohl garantovat nepřítomnost nechtěných mikroorganismů.
Toto vedlo k pilotní studii, která vyústila v další informace o tomto přístupu. V otevřeném studii, 6 pacientů u kterých byl neúspěšný tradiční lékařský postup, a většina z nich byla závislá na steroidech, dostaly celkovou dávku 2500 Trichuris vajec. Za pomoci standardizovaných klinických měření, mezi nimi MC aktivita index a Irvine životní kvalitativní ukazatel pro pacienty se zánětlivým střevním onemocněním, bylo ve všech šesti případech pozorováno podstatné zlepšení.
Pět pacientů se dostalo do klidového stadia na dobu od 4-25 týdnů. Na základě těchto epidemiologických, experimentálních, a klinických pozorování, byly vedeny dvě studie využívající placeba, které potvrdili úspěšnost této léčby. Výsledky těchto studií byly představené v mezinárodně uznávaných žurnálech, a budou zpřístupněny veřejnosti po publikaci v lékařských žurnálech.


Procedura:

Jsou dvě různé kategorie Trichuris: Trichuris trichiura, jehož přirozený hostitel je člověk, u něhož je schopný se vyvinout, a Trichuris suis, jehož přirozený hostitelé jsou zvířata. Obě formy jsou absolutně neškodné k jejich hostiteli, ale jestli červ který byl "navržený" od přírody pro živočišného hostitele je přenesený do lidského hostitele, učiní ho to neschopným reprodukovat se, nebo "stěhovat se" z jednoho hostitele k dalšímu. Další lékařský faktor bezpečnosti nabízený Trichuris suis je že protože člověk je pro něj "falešný" hostitel, lidé nemohou být "kolonizováni" tímto parazitem. Výsledkem toho je že nemůže nastat případ předávkování. Protože lék podléhá nejvyšším bezpečnostním požadavkům, všechny státní regulační podmínky vzhledem k čistotě přípravy musí být splněny. Komerční produkce je dvoufázový proces. Biologická surovina (vejce) jsou vygenerovaná v spolupráci s parazitními technologiemi A/S v laboratořích z královského dánského institutu pro experimentální parazitologii v Kodaňi. BioCure GmbH je jedním z partnerů v parazitních technologiích. Další partneři zahrnují zvěrolékaře, profesora Stig … … a profesora biologie Allan Roepstorff a profesora Christian Kapel. V čistém prostředí se z prasat získávají vajíčka. Ty jsou poté monitorována a v laboratoři připravena. Tyto vejce jsou mikroskopická a nemohou být viděna pouhým okem. V tomto procesu, nikdy nemají přímý fyzický kontakt s vepřem.

Ve druhém kroku, tato vejce jsou pak sterilizována po milionech v 10-krokovém procesu v laboratořích BioCure GmbH a BioMonde GmbH & Co. v Barsbuttel, tak, aby zůstaly aktivní.
Vejce jsou pak umístěný v neutrálním prostředí pro ústní podávání u lidí. Současná výrobní procedura je přesně taková jaká se používala během testů a studií. Nyní, tato procedura je technicky relativně omezená , tak, že v roce 2004, bude moc zásobovat maximálně 5000 pacientů. Kapacita bude zvětšena příští rok, a to tak že bude moci být použita až pro 20 000 pacientů.


Klasifikace léku

Z technických důvodů musí být v současné době lék přijat v krátké době po jeho vyrobení. Z toho důvodu spadá lék do kategorie léků na předpis nevyžadujících souhlas. Nicméně, výrobní schválení je požadované od zdravotních úředníků. Produkce biologické suroviny již dostala schválení od dánských zdravotních úřadů. Žádost o schválení pro finální produkci zdravotním ministerstvem státu Schleswig- Holstein je aktuálně v procesu. Jakmile bude schválení udělené, možná během května 2004, přípravek bude poprvé k dispozici pacientům mimo klinické studie.

Zlepšené výrobní techniky jsou již vyvinuty BioCure GmbH. To umožní vyrábět lék v podstatně větším množství a přinese možnost jeho dlouhodobějšího skladování. Samozřejmě, toto bude také vyžadovat souhlas z EMEA, stejně jako další kolo komplexních klinických studií. Takový proces může trvat 5 let a vyžadovat značnou investici. Aby se toto stalo skutečností, byla uzavřená dohoda s Freiburg farmaceutickou společností, Dr. Falk Pharma. Jakmile bude uděleno schválení , Dr. Falk Pharma bude mít výhradní právo na prodej těchto léků.


Mechanismus akce

Imunitní systém je regulovaný vyměšováním "poselských substancí"(cytokiny). Tak, například, vyměšování T- pomocníka 1 buňky způsobují zánětlivou reakci, zatímco vyměšování T- pomocníka 2 buňky způsobí protizánětlivou reakci v imunitní systému.
U pacientů se slabými imunitní systémy, produkce cytokinů je nevyvážena tak, že, například, přílišná zánětlivá reakce může napadnout vlastní tkáň s poškodit ji tak jak je tomu například u Crohnovy nemoci. Pozorování doposud ukázala že přítomnost Trichuris suis v tělu může obnovit tuto rovnováhu. Aktuální hypotéza je že jedním z přirozených samo-ochranných mechanismů trichuris je jeho schopnost že nebude napaden imunitním systémem. Jako neviditelný letoun může proletět pod radarem imunitního systému. Nicméně, imunitní systém rozpozná, že něco napadlo tělo, a proto spustí jeho repertoár k identifikování "vetřelce." " jen po identifikaci může imunitní systém spustit útok. Nicméně, v tomto případě to je neúspěšné. Přítomnost parazitnů způsobuje to že imunitní systém se aktivně regeneruje. Navíc, mechanismy z činnosti červa- -nebo vejce červa, které ještě nebyly adekvátně identifikovány ale musely mít značný léčebný účinek, se nejspíše dostali do imunitního systému skrz střevní stěnu.

Co se stane když je přípravek polknut?
Jako všechna jídla, neviditelná, mikroskopicky malá vejce přežijí působení kyseliny kterým jsou vystavena v lidském trávicím ústrojí. Vejce se uchytí podél střevní stěny v oblasti dvanáctníku, a někteří z nich se vyvinou do malých červů které, protože nemají správného hostitele, zemřou po přibližně 8-10 dnech. Uvolní se ze střevní stěny a jsou vyloučeny z těla během stolice; nejsou viditelný ani ve stolici. Kvůli tomu, pacienti musí pít čerstvou dávku vajec v intervalech 14 dnů za účelem zabezpečit dlouhodobou přítomnost parazitů po dobu 20 až 24 týdnů. Pacientka necítí dočista nic během ošetření.

Dalším potvrzením že toto reprezentuje slibný přístup může být demonstrace starověkým lidským instinktem, který je ještě obvykle pozorovaný dnes. Kdy si malé děti hrají v písku, často si dají hrstku písku do úst. Je to s důvodu že tělo získá látky které stimulují vývoj imunního systému.
Parasitologové potvrdily, že jen o několik málo dekád dříve, půda obsahovala extrémně vysoký počet parazitů, které dnes téměř úplně zmizely. Toto poukazuje na to, že tendence k oslabování imunitního systému s důsledkem vyšší hygieny začalo na začátku 19. Století. Lidi v takzvaných rozvojových zemích ještě nesou velké množství různých parazitů v jejich tělech, zatímco lidi ve vysoce vyvinutých zemích byly téměř úplně "odčervení."


Několik výzkumných projektů jsou aktuálně zaměřeny na poznání a dokumentaci přesného mechanismu akce. Nicméně, je docela nepravděpodobné že velmi komplexní vrstvené mechanismy v přírodě mohou být dokonale kopírovány v laboratoři. Všechny léčby jsou dosud zaměřeny na potírání symptomů, použití parazitních kmitů musí být viděna jako odstranění příčiny. Všechny známé typické imunní nemoci navíc k tomu Crohnova nemoc a ulcerativní kolitida, jako sclerosis multiplex, astma, svrab, senná - horečka, revmatický zánět, nebo dokonce svědivý zánět kůže jsou založená na podobných defektech.


Lékařský potenciál:

Vysoká hodnota účinnosti byla demonstrována klinickými studii na Crohnově nemoci a ulcerativní kolitidě. Aktuálně, další studium na sclerosis multiplexu je v přípravovém stupni ve Spojených státech. Další studia zahrnující astma, revmatický zánět, svrab, svědivý zánět kůži, a sennou-horečku jsou plánovaná, ačkoli nemohou ještě být uskutečněny pro finanční důvody.

Preventivní potenciál je extrémě zajímavý. Vypadá to, že se potvrdí hypotéza, že kdo používá tento přípravek tak pravděpodobnost, že dostane nějakou nemoc pocházející se selhání imunitního systému se rovná nule. Dlouhodobé studii na dětech v Africe ukázala, že děti které přežily útok parazita nikdy nedostali astma narozdíl od dětí, které parazita nikdy neměly.


Kde bude Trichuris suis k dispozici?

Zpočátku, přípravek známý jako TSO, bude prodáván společností BioCure GmbH, Barsbuttel, uvnitř Evropské unie.


Kdo je BioCure GmbH?

Zakladatelé a ředitelé z BioCure GmbH jsou:
Detlev Goj, také partner v BioMonde GmbH & Co. (výrobce lékařských larev much a pijavice) Alexandr Beese, také partner v Karl Beese lékařský GmbH & Co. (výrobce obvazujících materiálů) Velitelství: Kiebitzhorn 30 - 35, 22885 Barsbuttel, Německo Společnost byla vytvořená a prací používání spolupůsobících látek BioMonde a Karl Beese.
BioCure GmbH je také partner v parazitních technologiích A/S v Kodaň.


Zdroj:
http://www.crohn.cz/colitiscrohn/product.asp?productID=5438&detailSubCatCode=122
http://www.ovamed.org
Symbinatur - Podobné články
 • Sinusitis - zánět vedlejších dutin nosních
 • Autoimunitní nemoci štítné žlázy
 • Morbus Crohn
 • Vysoký krevní tlak, neboli hypertenze
 • Collitis a Crohn
 • Suché sliznice
 • Ulcerózní colitis
 • Mentální anorexie
 • Duhringova choroba
 • Bércový vřed z pohledu nových možností
 • Premenstruační syndrom
 • Alzheimerova choroba a proces stárnutí
 • PROSTATA
 • Helikobakter pylori a mikrobiologická terapie
 • Role jater u chronických nemocí
 • Antifosfolipidový (antikardiolipinový) syndrom
 • Zvýšené pocení
 • Chronický únavový syndrom a mykoplasmata
 • Křečová žíla chámovodu - Varikokele testis
 • Sarkoidóza
 • Psoriáza
 • Vitiligo
 • Štítná žláza
 • Idiopatická trombocytopenická purpura
 • Rosacea- růžovka
 • Akné z pohledu Symbinatur
 • Refluxní nemoc jícnu
 • Když jsou potíže s močovými cestami
 • Parkinsonova choroba
 • Porucha štítné žlázy
 • Krční mandle, záněty mandlí, tonsilektomie - imunita
 • Angína nemusí být angína
 • Prevence makulární degenerace
 • Preeklampsie
 • Pemfigus
 • Sklerodermie
 • Granulom
 • Polymyozitida
 • Idiopatická plicní fibróza
 • Kladívkový prst
 • Polyglobulie
 • Hysterie
 • Cukrovka
 • Chrápání
 • Autismus
 • Dysmenorea
 • Vlk
 • Revmatická horečka
 • Pityriasis versicolor
 • Opacity - zákaly sklivce
 • Barevné nehty
 • Bloudivá ledvina
 • Pectus excavatum
 • Gilbertův syndrom
 • Panaritium = panaricium
 • Hořčík zasluhuje velkou pozornost
 • Jízda vozem, který nemá v pořádku tlumiče
 • Nevolnost a zvracení v těhotenství
 • Deprese a psychosomatické poruchy
 • Absces a hnisavý proces
 • Ichtyóza
 • Glaukom
 • Vasomotorická rýma
 • Jak léčit prostatu?
 • V rodině máme alergie
 • Krvácení z nosu
 • Goodpasteurův syndrom
 • Dercumova choroba
 • Terč
 • CHOPN
 • Jizvy - jak zlepšit průběh hojení
 • Městnání tekutiny - otoky
 • Toxoalergická reakce
 • Potíže s páteří
 • Akutní zánět nosohltanu
 • Anemie - Když není dost červených krvinek a železa
 • M.Perthes
 • Aseptické nekrózy u dětí
 • Lupénka (psoriáza)
 • Štítná žláza
 • Žaludek chce klid a pohodu
 • Zvýšené pocení
 • Pyogenní infekce
 • Artróza
 • O slinivce trochu jinak
 • Nízký tlak krve
 • Ekzém a lupénka
 • DEPRESE
 • Ledvinové kameny
 • Tenisový loket a fyzikální terapie
 • Angina pectoris
 • Je dobré mít nízký cholesterol?
 • Raynaudův jev
 • Bilirubin, žloutenka, Gilbertův syndrom a potravní doplňky
 • Epilepsie
 • Migréna
 • Myom - výsledek hormonální nerovnováhy
 • Divertikl – nemoc prezidenta
 • Muži ztrácejí své mužství.
 • Zdravá štítná žláza
 • Předzvěst - varování, že se něco stane
 • Osteoporóza a zlomeniny
 • Xantelazma
 • Revmatoidní artritida podle příčin
 • Asthma bronchiale u dětí
 • Únava
 • Osteoporóza
 • ED - erektylní dysfunkce a přírodními prostředky
 • Fascinující mechanizmus chrupavky
 • Rýma
 • Ischemická příhoda mozku
 • Streptokok - angína, zánět mandlí, spála...
 • Nepravý kloub
 • Apoptóza
 • Mít cholesterol pod kontrolou
 • Skupina vitaminů B a psychika
 • Osteochondróza
 • Co způsobuje zánět
 • Jarní rýma
 • Kalprotektin
 • Symbinatur - Zpravodaj emailem
  Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.


  Symbinatur - Přihlášení do klubu
  Heslo:


  Symbinatur - Stálá nabídka
  EREX - více EREX
  výrobce: AVITA
  Doplněk stravy, který podporuje lepší prokrvení periferních tkání. Je ...
  LECITHIN 1200 STAR - více LECITHIN 1200 STAR
  výrobce: STARLIFE
  Doplněk stravy Lecitin je stavebním prvkem buněčných stěn a membrán všech ...
  ALOE ARBORESCENS - 600g - více ALOE ARBORESCENS - 600g
  výrobce: MERCURY
  Bio - originální receptura s medem bez alkoholu (600 g) Doplněk stravy po...
  ROVNOVÁHA ŽIVOTA - více ROVNOVÁHA ŽIVOTA
  výrobce: Rovnováha života
  Po třicetileté praxi sepsal MUDr. P. Šácha své poznatky z oblasti medicíny....
  RED CLOVER - více RED CLOVER
  výrobce: STARLIFE
  Jetel luční obsahuje široké spektrum vitaminů, minerálních látek a organick...
  L-LYSINE - více L-LYSINE
  výrobce: STARLIFE
  Esenciální aminokyselina lysin je nutná k syntéze některých životně důležit...
  Symbinatur - Nejbližší semináře

  Symbinatur - Diskuzní fórum

  Symbinatur - Tiskové zprávy

  S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním naších stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie ve vašem počítači / zařízení. Nastavení cookies můžete změnit v nastavení vašeho prohlížeče.
  Zavřít

  Naše společnost je partnerem Lyoness

  O bližší informace jak využít slevový systém a výhody při Vašem nákupu v našem E-shopu, jak se registrovat a podobně, nás kontaktujte na dfm@symbinatur.com.

  Symbinatur - Nejzajímavější seriály