Degenerativní postižení chrupavek a kloubů - k nejčastějším diagnózám, při kterých využíváme BioBeam 940, patří degenerativní postižení klo...

Symbinatur.com - eshop s přírodními prostředky

Lékařská poradna

SYMBIVITA - Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

BioBeam 940 a jeho použití v praxi

BioBeam 940 a jeho použití v praxi
BioBeam 940 a jeho použití v praxi


Degenerativní postižení chrupavek a kloubů - k nejčastějším diagnózám, při kterých využíváme BioBeam 940, patří degenerativní postižení kloubů. Jednak na podkladě progresivní polyartritidy, artróz různé etiologie, ale i při komplikacích jinými, nejčastěji systémovými onemocněními. V těchto případech je prvním požadavkem léčby zbavit pacienta bolesti při použití co nejméně agresivní léčby.Tento požadavek splňuje BioBeam 940 dokonale. Má výrazný analgetický efekt, a to jak při užití na drobné klouby, tak na oblast větších kloubů – koleno, hlezno, rameno. Úlevu od bolesti pozorujeme již po 3-5 aplikacích.

Aseptické záněty šlach a šlachových pochev - dobrých výsledků dosahujeme při ošetření uvedených onemocnění již po prvních aplikacích, dochází ke zklidnění zánětlivých projevů, odeznívání otoku a bolesti. Nejčastějším místem ošetření jsou úponové bolesti v oblasti Achillovy šlachy, tengovanitidy v oblasti loktů a rukou, stejně jako bolesti při epikondylitidách, ostruhách patní kosti i bursitidách.

Poúrazové stavy pohybového aparátu - BioBeam 940 v kombinaci s dalšími postupy užívanými při doléčení poúrazových stavů urychluje regeneraci tkání, resorpci otoku a hematomů, analgetickým působením umožňuje rychlejší a dokonalejší rehabilitaci a návrat k běžnému životu. Velmi dobrých výsledků dosahujeme při léčbě po suturách šlach, kdy dochází k výraznému omezení pohybu tvorbou adhezí. Kladný výsledek udávají pacienti a je objektivně zjistitelný již po druhém ozáření. Celkově se počty aplikací pohybovaly od 10 do 25.

Vertebrogenní alogický syndrom - zde užíváme BioBeam 940 na oblast celé páteře, nejlepších výsledků dosahujeme v oblasti krční páteře, především při chronických
cervicobrachiálních syndromech, vždy v kombinaci s LTV. Při aplikaci na oblast páteře používáme pružné upínací pásy, protože ošetření vyžaduje aplikaci na 2-4 místa a bylo by časově náročné pro středně zdravotnický personál. Průměrná délka aplikace je 10 minut na jedno ozařované místo a je rozdělena na dvě části – 5 minut vlna kontinuální, tj. CW (nepřetržitá) a 5 minut vlna pulzní, tj.PW, u chronických případů a na léčbu resistentních onemocnění je možno délku aplikace prodloužit na dvojnásobek. Přístrojem během aplikace nepohybujeme, vzdálenost od kůže je stacionární a je dána distančním kroužkem. Nezaznamenali jsme žádné nežádoucí vedlejší účinky. Aplikaci může pacient provádět sám a v původně pasivně přijímané proceduře se tak sám účastní na vlastním uzdravení. Tento psychologický efekt je důležitý zejména u starších pacientů, sužovaných dlouhodobě neztišitelnými bolestmi.

Mudr. M. Jurášková, rehabilitační lůžkové oddělení FN v Brně
(1) Laakso, E, Cramond T. a Richardson C (1994) Plasma ACTH and B-endorphin levels in response to low level laser therapy for myofascial trigger points. Laser Therapy 7:133-142
(2) Honmura A, Ishii A, Yanase M, (1993) Analgesic effect of Ga-A1-As diobe laser irradiation on hyperalgesia in carrageenin-induced inflammation. Laser Surg Med 13:463-469BioBeam™ 940 - artritida
Definice
Slovo artritida pochází z řečtiny:
arthros = kloub a koncovka –itis naznačuje zánět.
Artritidou rozumíme zánět kloubu.

Co je artritida?
Jde o záněty kloubů. Může být lehká, těžká, postihující jeden nebo více kloubů. Působí bolest, otok, zapálení nebo ztuhlost postižených kloubů. Artritida však není jen jedna. Existuje více než 150 druhů artritidy. Všechny postihují jeden nebo více kloubů v těle a některé z jejích forem nejsou zánětlivé povahy.

Jaké jsou příznaky artritidy?
- otok jednoho nebo více kloubů
- ranní ztuhlost více než pár minut
- vracející se bolest v kloubu, nebo bolestivost při tlaku, či neschopnost normálního pohybu v kloubu
- zřetelná zarudlost či zapálení v místě kloubu
- nečekaná ztráta váhy, horečka, nebo slabost v kombinaci s bolestí kloubu

Kdo může onemocnět artritidou?
Kdokoli, prakticky každý. Artritida není nemoc související výhradně se stárnutím, vždyť ty nejobvyklejší a nejvážnější formy artritidy často začínají u mladých dospělých. Ať je vám pět nebo devadesát, ať jste ve formě nebo ne, máte vyhlídku 1:3 na to, že budete někdy v životě postiženi revmatickým onemocněním. Málo se ví, že revmatické onemocnění je dnes významnou příčinou invalidity.

Běžné typy artritidy
Typů artritidy je mnoho,ale ty nejobvyklejší jsou:
- osteoartritida
- revmatoidní artritida
- dnová artritida


BioBeam™ 940 - osteoartritida
Co je osteoartritida?

Osteoartritida je nejobvyklejším typem artritidy. Je způsobena opotřebením kvůli nadměrnému používání během let nebo kvůli starým zraněním postižených kloubů. Obvykle postihuje lidi starší šedesáti let.

Které klouby postihuje?
Osteoartritida postihuje většinou ty klouby, které nesou velkou váhu, například kolena, kyčle a páteř, a způsobuje bolest se zhoršením na konci dne. Postižená osoba může mít potíže s chůzí, se zvládáním schodů, s dřepem nebo klekem.

Léčba osteoartritidy:
- Kontrola váhy - Máte-li nadváhu, zhubnutím ulevíte svým kyčlím a kolenům.

- Fyzioterapie a cvičení - Práce s fyzioterapeutem je důležitá pro udržování síly ve svalech kolem kloubů a pro snižování ztuhlosti postižených kloubů. Měli byste pravidelně cvičit, abyste se udrželi ve formě. Vyberte si cvičení (např. plavání), které nenamáhá vaše klouby.

Tišení bolesti – léčba teplem a medikamenty - Je řada způsobů, jak odstraňovat nebo zmírňovat bolest – buď užíváním léků, nebo vám fyzioterapeut někdy může tlumit bolest nebo snižovat ztuhlost kloubů některou formou tepelné léčby nebo elektroléčbou. Mějte však na paměti, že dlouhodobé užívání léků může mít mnoho zdokumentovaných vedlejších účinků.

- Tišení bolesti – BioBeam 940 - K tišení bolesti výrobce velmi doporučuje použití přístroje BioBeam™ 940, nízkoenergetické úzkopásmové infračervené světlo. BioBeam™ 940 je naprosto bezpečný, nevyzařuje teplo, nemá vedlejší účinky ani při
dlouhodobém používání, je neinvazivní a nemá žádné kontraindikace, pokud jde o použití společně s léky nebo fyzioterapií.

Možné vysvětlení neurofarmakologických analgetických účinků fotostimulace (stimulace světlem) je dobře zdokumentováno. U případů, kdy je fototerapie aplikována na klíčové body na povrchu kůže, může pomoci povolit svalové napětí, a tak se může zlepšit krevní oběh. Stimulací těchto bodů se spouští uvolňování endorfinů, což jsou neurochemikálie zmírňující bolest. (1).

S uvolňováním těchto chemikálií nastává zmírňování bolesti a zklidňování zánětu. Současně se v postižené oblasti zvyšuje krevní tok a dodávka kyslíku. Zdá se také, že fototerapie ovlivňuje uvolňování neurotransmiterů, jako je serotonin
a acetylcholin, o nichž se ví, že hrají při tišení bolesti významnou roli. (2)

(1) Laakso, E, Cramond T. and Richardson C (1994) Plasma ACTH and B-endorphin levels in response to low level laser therapy for myofascial trigger points. Laser Therapy 7:133-142
(2) Honmura A, Ishii A, Yanase M, (1993) Analgesic effect of Ga-A1-As diobe laser irradiation on hyperalgesia in carrageenin-induced inflammation. Laser Surg Med 13:463-469

- Pomůcky k chůzi - Dobrá obuv a hůl vám pomohou pohybovat se pohodlněji.

- Chirurgický zákrok - Máte-li těžkou osteoartritidu, možná budete potřebovat chirurgickou nápravu nebo výměnu postiženého kloubu.

BioBeam™ 940 - revmatoidní artritida

Co je revmatoidní artritida
Revmatoidní artritida vzniká následkem abnormální reakce imunitního systému těla na klouby. Může napadnout i jiné části těla, například svaly, plíce, kůži, krevní buňky, nervy nebo oči. Nejčastější je u lidí mezi 40 až 60 lety, hlavně u žen.

Které klouby jsou postiženy?
Revmatická artritida napadá často malé klouby, zvláště klouby zápěstí, rukou a nohou. Působí bolest, ztuhlost a otoky. Největší stupeň bolesti je pociťován ráno. S postupem nemoci mohou být postiženy i jiné klouby, například ramena, lokty, kyčle, kolena a kotníky. Postižený člověk může mít problémy s uchopením nádobí, s otočením kohoutku, s oblékáním nebo se psaním.

Léčba revmatoidní artritidy
- Pracovní terapie a fyzioterapie - Pracovní terapie a fyzioterapie vám pomůže zlepšovat schopnost žít nezávisle.
Pracovní terapeut vás může naučit používat speciálně navržené nástroje, například lžíci s velkou rukojetí, abyste mohli vykonávat každodenní činnosti.

- Tišení bolesti – léčba teplem a medikamenty - Je řada způsobů, jak odstraňovat nebo zmírňovat bolest – buď užíváním léků, nebo vám fyzioterapeut někdy může tlumit bolest či snižovat ztuhlost kloubů některou formou tepelné léčby nebo elektroléčbou. Mějte však na paměti, že dlouhodobé užívání léků může mít mnoho zdokumentovaných vedlejších účinků.

- Tišení bolesti – BioBeam 940 - K tišení bolesti výrobce velmi doporučuje použití přístroje BioBeam™ 940, nízkoenergetické úzkopásmové infračervené světlo. BioBeam™ 940 je naprosto bezpečný, nevyzařuje teplo, nemá vedlejší účinky ani
po dlouhodobém používání, je neinvazivní a nemá žádné kontraindikace, pokud jde o použití společně s léky nebo fyzioterapií.

Možné vysvětlení neurofarmakologických analgetických účinků fotostimulace (stimulace světlem) je dobře zdokumentováno. U případů, kdy je fototerapie aplikována na klíčové body na povrchu kůže, může povolit svalové napětí, a tak se může zlepšit krevní oběh. Stimulací těchto bodů se spouští uvolňování endorfinů, což jsou neurochemikálie zmírňující bolest. (1).

S uvolňováním těchto chemikálií nastává zmírňování bolesti a zklidňování zánětu. Současně se v postižené oblasti zvyšuje krevní tok a dodávka kyslíku. Zdá se také, že fototerapie ovlivňuje uvolňování neurotransmiterů, jako je serotonin a acetylcholin, o nichž se ví, že hrají při tišení bolesti významnou roli. (2)

(1) Laakso, E, Cramond T. and Richardson C (1994) Plasma ACTH and B-endorphin levels in response to low level laser
therapy for myofascial trigger points. Laser Therapy 7:133-142
(2) Honmura A, Ishii A, Yanase M, (1993) Analgesic effect of Ga-A1-As diobe laser irradiation on hyperalgesia in
carrageenin-induced inflammation. Laser Surg Med 13:463-469

- Chirurgický zákrok - V pozdějších stádiích možná budete potřebovat chirurgickou nápravu nebo výměnu postiženého kloubu.


BioBeam™ 940 - dnová artritida
Co je dnová artritida
Dna je typ artritidy způsobený kyselinou močovou. Kyselina močová je odpadní produkt vzniklý při štěpení jistých proteinů (takzvaných purinů). Normálně ji z těla odstraňují ledviny, ale při dně se kyselina močová hromadí a vytváří krystaly, které se usazují v kloubech. Dna je obvyklejší u mužů, zvláště mezi 30 a 60 lety.

Které klouby bývají postiženy?
Obvykle je postižen kloub palce. Palec zrudne, je zapálený, oteklý a velmi bolestivý. Bez léčení může bolest trvat dny i týdny. Záchvaty se mohou opakovat po týdnech nebo měsících. Dna může postihnout i jiné klouby, například kotník, koleno, zápěstí a prsty.

Léčba dnové artritidy
Dna je léčitelná nemoc, ale není-li léčena, může vyvolat ledvinové kameny, což může vést k postižení ledvin.

Tišení bolesti – léčba teplem / chladem a medikamenty - Při záchvatu dny je důležitý klid na lůžku. Bolest mohou zmírnit horké obklady nebo ledové zábaly postiženého kloubu. Váš lékař vám předepíše léky proti bolesti a zánětu a také vám
může předepsat léky snižující hladinu kyseliny močové v těle. Mějte však na paměti, že dlouhodobé užívání léků může mít mnoho zdokumentovaných vedlejších účinků.

- Tišení bolesti – BioBeam 940 - K tišení bolesti výrobce velmi doporučuje použití přístroje BioBeam™ 940, nízkoenergetické úzkopásmové infračervené světlo. BioBeam™ 940 je naprosto bezpečný, nevyzařuje teplo, nemá vedlejší účinky ani při
dlouhodobém používání, je neinvazivní a nemá žádné kontraindikace, pokud jde o použití společně s léky nebo fyzioterapií.

Možné vysvětlení neurofarmakologických analgetických účinků fotostimulace (stimulace světlem) je dobře zdokumentováno. U případů, kdy je fototerapie aplikována na klíčové body na povrchu kůže, může povolit svalové napětí, a tak se může zlepšit krevní oběh. Stimulací těchto bodů se spouští uvolňování endorfinů, což jsou neurochemikálie zmírňující bolest. (1).

S uvolňováním těchto chemikálií nastává zmírňování bolesti a zklidňování zánětu. Současně se v postižené oblasti zvyšuje krevní tok a dodávka kyslíku. Zdá se také, že fototerapie ovlivňuje uvolňování neurotransmiterů, jako je serotonin a acetylcholin, o nichž se ví, že hrají při tišení bolesti významnou roli. (2)

(1) Laakso, E, Cramond T. and Richardson C (1994) Plasma ACTH and B-endorphin levels in response to low level laser
therapy for myofascial trigger points. Laser Therapy 7:133-142
(2) Honmura A, Ishii A, Yanase M, (1993) Analgesic effect of Ga-A1-As diobe laser irradiation on hyperalgesia in
carrageenin-induced inflammation. Laser Surg Med 13:463-469

Dieta - Vyhněte se potravinám bohatým na puriny, zvláště vnitřnostem. Pijte hodně vody a vyhýbejte se alkoholu. Nejezte jídla s vysokým obsahem purinů, jako jsou: vnitřnosti, např. játra, ledvinky, mozeček, také sardinky, masové vývary, kvasnice a polévkové kostky, dary moře, např. srdcovky, garnáty, mušle. Jezte méně potravin se středním obsahem purinů, jako jsou chřest, květák, houby a špenát, arašídy, dhál, fazole a hrách, sapodila a plody láhevníku, celozrnný chléb a cereálie, produkty ze sóji, například sójový sýr.


Přejato od BioBeam


dpš

Video:http://www.youtube.com/watch?v=DKPFqTHPo9sSymbinatur - Podobné články
Symbinatur - Zpravodaj emailem
Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových článcích, produktech a slevách.


Symbinatur - Přihlášení do klubu
Heslo:


Symbinatur - Stálá nabídka
ACIDOBIFIDUS JUICE STAR - více ACIDOBIFIDUS JUICE STAR
výrobce: STARLIFE
DOPLNĚK STRAVY IMUNITA-VITALITA-DETOXIKACE Složení (30 ml): Třikrát fil...
OREGANO STAR - více OREGANO STAR
výrobce: STARLIFE
OREGANO STAR obsahuje bylinu dobromysl, která byla odedávna považována za v...
MAI-REI SHIITAKE STAR (Vita Star)  - více MAI-REI SHIITAKE STAR (Vita Star)
výrobce: STARLIFE
Formule VITA STAR je směsí hub Maitake, Shiitale a Reishi, které se pro své...
BOUNTY STAR - více BOUNTY STAR
výrobce: STARLIFE
Formule BOUNTY je určena ženám pro zlepšení pohody v premenstruačním období...
FOLIC ACID - více FOLIC ACID
výrobce: STARLIFE
Folic acid – foláty – kyselina listová – vitamin B9 – to vše je vitamin sku...
Přírodní hořčík - více Přírodní hořčík
výrobce: Health Detox
Nutraceutikum - funkční doplněk stravy s vitamínem B6, pro uvolnění a spáne...
Symbinatur - Nejbližší semináře

Symbinatur - Diskuzní fórum

Symbinatur - Tiskové zprávy

S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním naších stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie ve vašem počítači / zařízení. Nastavení cookies můžete změnit v nastavení vašeho prohlížeče.
Zavřít

Naše společnost je partnerem Lyoness

O bližší informace jak využít slevový systém a výhody při Vašem nákupu v našem E-shopu, jak se registrovat a podobně, nás kontaktujte na dfm@symbinatur.com.

Symbinatur - Nejzajímavější seriály